Dawid Samulewicz

Dawid Samulewicz

efektywnośćnegocjacjeosiąganie celówprowadzenie projektówrozwiązywanie konfliktówspory

Praktykujący menedżer z 15-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w realizacji wielkoskalowych projektów w obszarze nieruchomości komercyjnych oraz energetyki odnawialnej. Wykwalifikowany specjalista z ugruntowanymi kompetencjami zdobytymi w roli menedżera wyższego szczebla, doradcy oraz trenera. Doświadczony konsultant, posiadający nieszablonowe umiejętności w zakresie negocjacji oraz alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Pracuje w zróżnicowanym kulturowo i wymagającym środowisku biznesowym doradzając międzynarodowymi organizacjom, liderom sektora OZE realizującym inwestycje w rejonach NORAM i EMEA. Entuzjasta zarządzania projektami w oparciu o teorię ograniczeń. Twórca wewnątrzorganizacyjnych strategii pozyskiwania i realizacji udanych projektów typu greenfield.

Jako trener posiada doświadczenie w pracy indywidualnej oraz zespołowej. Ze swoimi klientami walczy o cele, które mają odpowiadać ich faktycznym potrzebom. Na drodze do sukcesu stawia na pierwszym miejscu spójność założeń ze strategicznymi kierunkami rozwoju. W świecie zdominowanym przez teorię chętnie sięga po nowoczesne i nieszablonowe rozwiązania. Wyznaje minimalizm i prostotę w podnoszeniu biznesowej efektywności. Doradza i szkoli liderów oraz zespoły w tworzeniu i wdrażaniu skutecznych strategii zorientowanych na odnajdywanie uproszczeń wszędzie tam, gdzie można je zastosować.

Specjalizuje się w praktycznych formach warsztatowych, których celem jest wypracowanie „uszytych na miarę” rozwiązań możliwych do zastosowania w codziennej pracy. Jego osobistym celem jest przygotowanie menedżerów członków ich zespołów do trwałej zmiany oraz zachęcanie do eksplorowanie nieprzetartych ścieżek w dynamicznie rozwijającym się otoczeniu biznesowym. Obecnie realizuje się w roli wykładowcy przedmiotu „Negocjacje w biznesie oraz alternatywne metody rozwiązywania sporów” w ramach programu MBA na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
Prywatnie pasjonat literatury, niespełniony szef kuchni z własnym programem kulinarnym oraz kolekcjoner różności. Wielbiciel aktywnych form wypoczynku – wspinaczki górskiej, trekkingu oraz sportów siłowych. W ruchu najlepiej odpoczywa, zbiera inspiracje, szuka pomysłów.
W wolnym czasie wybiera rozrywki bardziej analogowe niż wirtualne.

Sprawdż szkolenia, które prowadzi Dawid Samulewicz